Wezwanie do bojkotu firm reklamujących się w reżimowej telewizji

Drukuj

Wzywam reklamodawców do wycofania się z kanału reklamowego telewizji reżimowej (TVP S.A.). Umieszczając w niej reklamy finansujecie propagandę pisowską i wzmacniacie reżim Kaczyńskiego. Poniekąd zatem stajecie się kolaborantami niedemokratycznego systemu władzy. Jeśli w najbliższym czasie nie wycofacie swoich reklam z telewizji opanowanej przez pisowską dyktaturę, opublikuję list otwarty z dołączoną doń "listą wstydu", na której będą widnieć wszystkie marki obecnie reklamujące się w tym medium.

Minęło kilka już miesięcy odkąd nastąpiło wrogie przejęcie Telewizji Polskiej S.A. przez reżim Kaczyńskiego. Odkąd prezesem TVP został Jacek Kurski, naczelny propagandysta obecnej dyktatury, telewizja publiczna stała się miejscem nachalnej propagandy, ohydnych kłamstw, nagonek i potwarzy. Występują w niej w roli ekspertów nacjonaliści i neofaszyści. Serwisy informacyjne są ściśle cenzurowane przez politruków pisowskich, przedstawiając obecne fatalne poczynania złej władzy w dobrym świetle. Przeciwnicy polityczni, a także zwykli obywatele są natomiast zniesławiani i znieważani.

Właściciele firm, którzy decydują się na umieszczanie reklam w pisowskiej tubie propagandowej, cynicznie wykorzystują fakt spadającej oglądalności, bo dzięki temu prawdopodobnie znacznie obniżona została wycena czasu antenowego w pasmach reklamowych. Zdesperowane biuro reklamy telewizji publicznej sprzedaje ów czas za pół darmo.

Niezależnie jednak od kwoty fakt pozostaje faktem, że w ten sposób reklamodawcy wspierają finansowo reżimową telewizję. Jak Państwu nie wstyd?! Poza rachunkiem ekonomicznym jednak ten wolny rynek reklamowy powinien być regulowany elementarnymi zasadami etycznymi. Pytam, czy gdyby za komuny telewizja oferowała czas na reklamy, skorzystalibyście z takiej okazji?!

Jeśli w najbliższym czasie (powiedzmy, pięciu dni) firmy, które teraz reklamują się w TVP, a których pełną listę posiadam, nie zaniechają tego kolaboranckiego procederu, opublikuję tę listę jako listę wstydu i postaram się dotrzeć do jak najszerszego grona czytelników z wezwaniem do bojkotu konsumenckiego towarów i usług firm wspierających reżim. Świadomi obywatele z pewnością zrezygnują z nich, żeby ukarać kolaborantów. Wówczas przestanie się Państwu opłacać wspieranie Kaczyńskiego i jego zauszników, niszczących polską demokrację i tłamszących naszą wolność!

Czytaj również
 • Wojciech Barszczewski

  kompletnie nie rozumiem „zapowiedzi przedślubnych kościelnych”, jak i nie rozumiem „zapowiedzi o EWENTUALNYCH doniesieniach do Prokuratury” powtarzanych w mediach – tak teraz: nie rozumiem STRASZENIA/SZANTAŻU „potencjalnym możliwym ujawnieniem” znanej mi/im/nam/komukolwiek listy firm …

  Nie można być tylko „troszeczkę w ciąży”: albo się takową listę ujawnia, albo się o tym nie pisze …

  PS. „straszenie/szantaż” to podobno domena PiSu …

  • Przemysław Wiszniewski

   Panie Wojciechu,
   to nie jest szantaż, tylko ultimatum. Daję firmom czas na wycofanie się z reklam.

 • natalleos

  Pieskom Soroza mówię nie !!!

 • Grzegorz Byczkowski

  Piękny pomysł, Oglądać nie będę, więc czekam na listę !

 • Kasia

  PiS próbuje wzbudzić strach wśród ludzi i niestety czasem im się to udaje, słyszę w głosach ludzi niepokój, lęk. Reżim to bardzo trafne słowo. Reżim jest oparty na strachu. Reżim Łukaszenki, Reżim Putina, Reżim Kaczyńskiego… To trzeba przerwać!

 • Jan Piszczyk

  przemus Hasbarowcu za kase Sorosa … Przestan pitolic .. caly narod nad wisla sie z ciebie smieje !

 • Oliwia Galicka

  Twojemu ojcu chyba

 • GlinoJack

  Chyba nie. Na pewno. Mój ojciec nie żyje od 2001 r . Łyso ci dziewczynko?

 • tomek854

  widać faktycznie mu popuściła…